Jūsų krepšelis yra tuščias

Susikurkite namus,
kuriuose gera gyventi

Nežinote kaip pradėti?

Patikrinkite mūsų akcijas

Meniu

UŽUOLAIDOS. 5 SVARBŪS DALYKAI

Dauguma interjero dizainerių jums pasakys, kad būtent užuolaidos padaro kambarį pilnai užbaigtu ir jaukiu, bet tik tada, jei jos teisingai parinktos.  Užuolaidos nėra tik paprastas audinio gabalas, jas sudaro įvairios spalvos, tekstūros, skirtingas blizgesys, raštai, nevienodas audinio kritimas. Taigi kaip lengvai išsirinkti užuolaidas patiems? Jums pateikėme 5 svarbius dalykus, į kuriuos rekomenduojame atkreipti dėmesį renkantis langų dekorą.

Privatumas ir apšvietimas

Priklausomai nuo patalpų vietos, apsvarstykite, kiek šviesos norite įsileisti arba blokuoti. Jei pageidaujate  užuolaidų, skirtų bendroje erdvėje, tokioje kaip svetainė, rinkites šviesesnes, lengvesnes užuolaidas, kad erdvėje būtų daugiau šviesos ir lengvumo. Apsvarstykite sunkesnio audinio pasirinkimą patalpoje, kurioje norite daugiau privatumo ar mažiau natūralios šviesos, pavyzdžiui, miegamojo ar vonios kambaryje.

Užuolaidos spalva ir audinys

Audinys yra esminė užuolaidų parinkimo dalis, nes tai pasprendžia kaip gražiai ji atrodys jūsų namų interjere. Audiniai būna įvairių sunkumų, skirtingų kritimų, jei audinys labai standus, jis labiau tinkamas romanetei, nei užuolaidoms, labai lengvo, plono audinio reikia užsisakyti daugiau, kad susidarytų daugiau apimties, kitaip atrodys per daug paprastai. Be to, reikėtų nepamiršti, kad saulės spinduliavimas taip pat veikia užuolaidų audinį,  todėl jei kambarys gauna daug šviesos,  protingiau vengti ryškių užuolaidų, nes jos greičiau blunka, rinktis daugiau pastelines arba Blackout tipo užuolaidas.

Kalbant apie audinio sudėtį, užuolaidos gaminamos iš įvairiausių audinių, linas, šilkas, velvetas, medvilnė, poliesteris. Dažniausiai kuo audinys natūralesnis, tuo sveikesnis mūsų aplinkai, tačiau reiklesnis priežiūrai.

Jei jūsų namuose labai dideli langai, kai kurie audiniai gali padėti išvengti šalčio, tokiu atveju pasirinkite storesnius audinius, tokius kaip velvetas, aksomas, gobelenas, blackout‘as.

Interjero stilius

Jei jūsų kambario interjere nėra įdomių raštų ir tekstūrų, užuolaidos gali būti puikus būdas įvesti šias trūkstamas savybes. Pavyzdžiui, jei jūsų miegamasis yra per griežtas, aksomo audiniai  suteiks švelnumo. Be to užuolaidos su geometriniais modeliais gali suteikti kambariui modernesnę, griežtesnę išvaizdą. Klasikiniam stiliui rinkitės žalius, mėlynus ar su klasikiniais raštais sunkesnius audinius, modernesniam interjerui tiks vienspalviai, prigesinti atspalviai.

Užuolaidos ilgis

Užuolaidų ilgį  geriausia matuoti, kai jau turite pasikabinę karnizus, juos kabinti patariame virš lango nišos apie 20 cm aukštyje, jei pageidaujate lango erdvę praplėsti, kabinkite karnizą dar aukščiau. Dažniausiai užuolaidos matuojamos nuo karnizo viršaus iki pageidaujamos apačios, tai gali būti beveik iki grindų arba kelis centimetrus kristi ant grindų. Geriausiai rekomenduojame vadovautis mūsų matavimo instrukcijomis.

Užuolaidų plotis yra lygus karnizo ilgiui padauginus iš dviejų, taigi jei karnizas yra dviejų metrų ilgio, jums reikės dviejų užuolaidų po du metrus, tačiau plotis gali būti įvairesnis, jį galite rinktis pagal pageidavimą.

Konsultacijos namuose ar užsakymas internetu

Jei pageidaujate patys iškarto žinoti užuolaidų kainą, galite pasirinkti pageidaujamo tipo užuolaidas, vadovautis pateiktomis matavimo instrukcijomis ir iškarto matysite kainą ir galėsite atlikti užsakymą, kokybiškos užuolaidos pasieks jūsų namus dviejų savaičių bėgyje. Visada galite pasikonsultuoti su konsultantais audinio parinkimo ar matavimo klausimais.

Jei turite didesnius namus ir jums reikia daug langų dekoro gaminių, galite išsikviesti dekoria.lt konsultantą, kuris atvyks į namus su audiniais, patars ir išmatuos jūsų langus.